top of page

Tarptautinė konferencija šlapynių apsaugos klausimais Lvove

2023 m. rugsėjo 27–29 d. Lvove, Ukrainoje vyko tarptautinė konferencija "Šlapynių apsauga euroitnegracijos kontekste" (“Водно-болотні угіддя в призмі євроінтеграції”) pelkių ir kitų šlapynių apsaugos klausimais. Nepaisant negandų ir žmonių gyvenimus bei gamtą naikinančio agresoriaus brutalumo, karo niokojamoje Ukrainoje aplinkosauga išlieka aktualia tema.


Renginio tikslas – suteikti dalyviams atsakymus į klausimus, susijusius su pelkių ir kitų šlapynių apsauga Ukrainoje šalies eurointegracijos įsipareigojimų kontekste. Konferencija tapo platforma, siejančia Čekijos, Lenkijos, Lietuvos ir Ukrainos specialistus lokaliai ir globaliai aktualiai veiklai – šlapynių apsaugai ir tvariam naudojimui.


Konferencijos metu kviestiniai ekspertai dalijosi šlapynių apsaugos patirtimi, gerąja praktika, finansavimo mechanizmais bei įžvalgomis apie teisinės bazės privalumus ir trūkumus Čekijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje. Paskaitas lydėjo praktiniai užsiėmimai, kuriuose buvo analizuojamos situacijos, modeliuojami galimi sprendimai Ukrainoje.


Renginyje dalyvavo Ukrainos saugomų teritorijų, savivaldybių bei nevyriausybinių organizacijų atstovai. VšĮ Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondo vadovas Nerijus Zableckis pristatė Lietuvos patirtį atkuriant pelkes, vystant anglies kreditų sistemą ir pelkininkystę mūsų šalyje. Ukrainai ši patirtis naudinga, nes buvusių sovietinio lagerio šalių žemėnauda turi panašumų, todėl susiduriama su analogiškomis ekosistemų atkūrimo ir apsaugos problemomis.


Nerijaus Zableckio ir organizatorių nuotraukos

17 peržiūrų0 komentarų

Comments


bottom of page