top of page

Sumažinkite įmonės anglies pėdsaką, prisijungdami prie Paąžuolynės pelkės atkūrimo

Atnaujinta: 05-24

Kviečiame kartu atkurti pažeistą Paąžuolynės pelkę ir taip prisidėti prie pelkių trapios biologinės įvairovės apsaugos ir klimato kaitos švelninimo. Kaip jau ne kartą rašėme, nusausinus pelkę, tūkstantmečius kauptos durpės ima irti ir išsiskiria šiltnamio efektą sukeliančios dujos – daugiausia CO2. Tiktai atkūrę gyvybingai pelkei reikalingą vandens lygį, galime tikėtis ŠESD emisijų mažinimo ar net sustabdymo bei atkurtos pelkės virsmo organinės anglies kaupykla.

 

XX a. viduryje Jonavos rajone esanti Paąžuolynės pelkė buvo nusausinta ir pradėta naudoti durpių gavybai. Pabaigus pramoninę durpių gavybą, teritorija buvo apleista, buvusią atvirą aukštapelkės plynę pakeitė durpių dykra, kuri vietomis apžėlė viržynais ir krūmynais.  

 

Nepaisant kelis dešimtmečius trukusių durpių gavybos ir sausinimo darbų, Paąžuolynės durpynas vis dar pasižymi savitomis gamtinėmis vertybėmis, jame aptinkamos saugomos rūšys – pilkosios gervės, skiauterėtieji tritonai, šarvuotosios skėtės, raudonpilvėskūmutės,  jame inventorizuotos dviejų tipų Europos Bendrijos svarbos natūralios buveinės.  Šiuo metu Paąžuolynės durpynas (75 ha) turi NATURA 2000 ir botaninio–zoologinio draustinio apsaugos statusą.Mes siekiame atkurti pažeistą Paąžuolynės pelkę, Jūs galite prie to prisidėti ir taip sumažinti savo anglies pėdsaką. Daugiau informacijos rasite mūsų elektroniniame leidinyje:


Elektroninis leidinys apie Paąžuolynę
.pdf
Atsisiųsti PDF • 1.54MB

 

Mums reikia pelkių, pelkėms reikia mūsų!

51 peržiūra0 komentarų

Comments


bottom of page