top of page

Paslaptinga šikšnosparnių naktis Kamariškių dvaro parke

Rugsėjo 8-osios (ketvirtadienio) pavakare visus, kurie domisi paslaptingu šikšnosparnių pasauliu, kviečiame kartu pasutemauti nesenai pradėto atkurti Kamariškių dvaro parke (Zarasų r., Suvieko sen., Kamariškių k.). Senasis parkas su išlikusių dvaro pastatų likučiais – puiki buveinė šikšnosparniams vasaroti, maitintis ir net žiemoti. Kas šie paslaptingi "sparnuoti" žinduoliai? Kodėl jie skraido? Kiek ir kokių mes jų turime Lietuvoje? Kokie jų gyvensenos ypatumai? Kaip maitinasi? Ką jie veikia šaltomis žiemos naktimis? Kuo jie naudingi ir kodėl mums svarbu juos išsaugoti? Į šiuos ir daugybė kitų klausimų Jums atsakys Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijos pirmininkas Deividas Makavičius.


Renginio visuomenei metu ne tik išklausysite įdomią paskaitą apie šikšnosparnius, bet ir ultragarsinio detektoriaus pagalba galėsite kiek kitaip stebėti šiuos mistinius – tik prietemoje išdrįstančius skraidyti žinduolius. Na, o kantriausių vakaro dalyvių laukia staigmena!

Viešas renginys – tarptautinio praktinio seminaro (lauko dienų) Istorinių dvarų parkų biologinės įvairovės priežiūra ir tvarkymas“ dalis (2022 m. rugsėjo 8–9 d.). Seminaro dalyviai – istorinių dvarų savininkai, kraštovaizdžio architektai, apželdinimo praktikai, savivaldybių darbuotojai, parkų administracijų, gamtos ir kultūros paveldo bei saugomų teritorijų specialistai. Taip senasis dvaras ir paslaptingieji šikšnosparniai suvienys tiek istorinių parkų priežiūros specialistus, tiek ir plačiają visuomenę.


Daugiau apie praktinį seminarą skaitykite čia.


PASTABA:

Nepamiškite pasirūpinti patogia avalyne ir tinkama apranga (priklausomai nuo oro), pritaikyta buvimui ir vakarojimui gamtoje. Primename, kad Kamariškių dvare ir jo aplinkoje vyksta renovacijos darbai. Būkite pastabūs ir atsakingi!


Renginio laikas: š. m. rugsėjo 8 d. 20 val.

Renginio vieta: Kamariškių dvaro sodyba, Zarasų r., Suvieko sen., Kamariškių k.

Geografinės koordinatės: 627989, 6200386 (LKS)

55.920674, 26.047724 (WGS)


Renginys finansuojamas 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto “Vandens telkinių Latvijoje ir Lietuvoje ekologinių sąlygų pagerinimas” („LLI-476 Išsaugok praeitį ateičiai“) lėšomis.


Lauksime Jūsų renginyje!

Organizatoriai

Deivido Makavičiaus nuotrauka


Projektas “Vandens telkinių Latvijoje ir Lietuvoje ekologinių sąlygų pagerinimas” („LLI-476 Išsaugok praeitį ateičiai“) 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa. Projekto bendra vertė – 1 030 848,12 Eur, iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 876 220,89 Eur.


Projekto tikslas – padidinti organizacijų, dalyvaujančių istorinių parkų atkūrimo ir jų priežiūros veiklose, pajėgumus Šiaurės Rytų Lietuvos ir Latgalos regionuose pasitelkiant modernias ir plačiai apimančias teritorijų tvarkymo nuostatas, apjungiančias istorines, gamtos ir biologinės įvairovės bei kaimiškojo kraštovaizdžio vertybes ir aspektus.​


Informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą.

Už turinį atsako VĮ Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondas. Straipsnio turinys nebūtinai atitinka oficialią Europos Sąjungos poziciją.


Programos tinklapis www.latlit.eu.

ES tinklapis www.europa.eu.94 peržiūros0 komentarų

Comments


bottom of page