top of page

Pradedame LIFE programos projektą, skirtą miško ir pelkių buveinių išsaugojimui

Atnaujinta: 09-24


2024 m. pirmąjį pusmetį priimtas teigiamas Europos klimato, infrastruktūros ir aplinkos vykdomosios agentūros sprendimas dėl finansavimo skyrimo LIFE programos projektui Kompleksinis požiūris į buveinių išsaugojimą diegiant artimos gamtai miškininkystės praktikas BAST lygiu, LIFE23-NAT-LT-LIFE ForestHabitatLT. Projekto metu bus siekiama pagerinti EB svarbos miško ir pelkių buveinių apsaugos būklę keturiose teritorijose (Šimonių giria, Buktos miškas, Praviršulio Tyrelis ir apleistas durpių karjeras Dabravolės durpyne), iš kurių 3 priklauso „Natura 2000“ tinklui.


Pasitelkdami pasaulyje taikomas artimos gamtai miškininkystės (natūralaus miško vystymosi principais pagrįstas miškų tvarkymas, didinantis miškų biologinę įvairovę arba užtikrinantis jos stabilumą) ir pelkių atkūrimo praktikas bendrai veiklai gamtinių buveinių išsaugojimui ir atkūrimui susibūrė VĮ Valstybinių miškų urėdija, Vytauto Didžiojo universitetas ir Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondas.


Planuojamos gamtai artimos miškininkystės priemonės: miško atkūrimas, daugiaamžių ir įvairiarūšių medynų formavimas, jų struktūros sudėtingumo didinimas, apsauga nuo kanopinių žinduolių ir kenkėjų, negyvos medienos pakankamo kiekio užtikrinimas, medžių mikroaplinkos išsaugojimas, invazinių rūšių naikinimas, hidrologinio režimo optimizavimas ir kt. Bus įvertintos taikytos priemonės ir parengtos gamtai artimos miškininkystės taikymo rekomendacijos. Ši praktika bus aptariama su miškininkais, miško savininkais, mokslininkais ir visuomene projekto metu suburtose gyvose laboratorijose. Projekto metu taikomas naujas Europos Bendrijos svarbos buveinių apsaugos metodas – dinaminis buveinių tvarkymo modelis, bus pristatytas ES saugomų natūralių miškų buveinių tvarkymo rekomendacijose.


Projekto rezultatai bus taikomi miškininkystėje, siekiant tvaraus Europos Bendrijos svarbos miško ir pelkių buveinių tvarkymo ir jų atsparumo klimato kaitai didinimo. Projektas prisidės prie ES ir nacionalinių biologinės įvairovės apsaugos, klimato kaitos švelninimo tikslų įgyvendinimo, Europos Bendrijos svarbos miško ir pelkių buveinių tvarkymo rekomendacijų tobulinimo ir nacionalinių teisės aktų tobulinimo.


Daugiau apie projektą skaitykite:


Projektas finansuojamas LIFE Aplinkos ir klimato politikos programos lėšomis. Programos tikslas siekti Europos Bendrijos išsikelto tikslų iki 2050 m. neutralizuoti anglies dioksido poveikį, apsaugoti ir gerinti aplinkos kokybę ir sustabdyti biologinės įvairovės nykimą.



23 peržiūros0 komentarų

Comments


bottom of page